Aktualności

Filtry UV – jak działają i co je wyróżnia.

Filtry UV – jak działają i co je wyróżnia.

Obecnie niemal każda para okularów przeciwsłonecznych, które kupujemy ma oznaczenie UV400 ale mało kto wie, co to właściwie jest
Czy ma to związek z ochroną naszego wzroku przed promieniami słonecznymi?

Salon Optyczny Salus

Salon Optyczny Salus

realizujemy recepty okularowe na soczewki korekcyjne, pomagamy dobrać oprawę korekcyjną – pasującą do twarzy, posiadamy darmowy serwis okularów.

Ochrona oczu przed światłem niebiesko-fioletowym

Ochrona oczu przed światłem niebiesko-fioletowym

Światło niebieskie definiuje się jako światło widzialne w zakresie od 380 do około 500 nm.
Podobnie , jak promieniowanie ultrafioletowe, widzialne światło niebieskie o najkrótszej długości fali
i najwyższej energii HEV może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na nasz organizm.

Ochrona przeciwsłoneczna w okularach korekcyjnych

Należy chronić wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym ze względu na jego szkodliwy wpływ na oczy oraz skórę powiek. Kupując okulary przeciwsłoneczne z „wadą” w Salonie Optycznym Salus, który współpracuje z polskim ekspertem optycznym – JZO (Jeleniogórskie Zakłady Optyczne) mają Państwo pewność takiej ochrony. W okularach bez filtrów rozszerza się źrenica, przez co do oka dociera jeszcze większa ilość szkodliwych promieni ultrafioletowych.

Najczęściej występujące wady wzroku

Najczęściej występujące wady wzroku

Krótko- i dalekowzroczność oraz astygmatyzm to wady wzroku, które koryguje się za pomocą okularów, soczewek kontaktowych lub operacyjnie. Etiologia wad wzroku nie jest znana niemniej jednak nie można wykluczyć czynników genetycznych, uwarunkowań środowiskowych oraz...

Czyszczenie Okularów

Czyszczenie Okularów

Prawidłowe czyszczenie okularów pozwoli zachować ich odpowiednie, korekcyjne właściwości oraz zapewni większy komfort widzenia. Szkła korekcyjne pokryte specjalnymi powłokami uszlachetniającymi wymagają starannej pielęgnacji. Zastanawiasz się jak czyścić okulary? Podpowiadamy na co szczególnie zwrócić uwagę, czego unikać podczas czyszczenia oraz jakich środków używać. Przekonaj się, to wcale nie jest trudne!

Oczy Twojego dziecka

Kontrolujmy wzrok dziecka co najmniej raz na rok, zwłaszcza przed rozpoczęciem nauki w szkole i w okresie wczesnoszkolnym, ponieważ niezdiagnozowane i nieskorygowane zaburzenia mogą być przyczyną pojawienia się dysleksji, dysgrafii i problemów w nauce.

Rozstaw źrenic

Rozstaw źrenic

Rozstaw źrenic (ang. pupillary distance), określany skrótem PD jest odległością pomiędzy źrenicami ukierunkowanymi na wprost. Podczas badania okulista lub optyk mierzy go u pacjenta, który przez chwilę kieruje swój wzrok nieruchomo wprost do aparatu. Co istotne, u osób dorosłych rozstaw źrenic jest stały, nie ulega zmianie. W związku z tym raz wykonany prawidłowo pomiar będzie miarodajny przy każdorazowym doborze szkieł i soczewek.