Ochrona przeciwsłoneczna w okularach korekcyjnych

Ochrona przeciwsłoneczna w okularach korekcyjnych

Gru 11, 2020

Należy chronić wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym ze względu na jego szkodliwy wpływ na oczy oraz skórę powiek. Kupując okulary przeciwsłoneczne z „wadą” w Salonie Optycznym Salus, który współpracuje z polskim ekspertem optycznym – JZO (Jeleniogórskie Zakłady Optyczne) mają Państwo pewność takiej ochrony. W okularach bez filtrów rozszerza się źrenica, przez co do oka dociera jeszcze większa ilość szkodliwych promieni ultrafioletowych.

Dla osób, które na co dzień używają okularów korekcyjnych do chodzenia, jest to idealne rozwiązanie. W okularach przeciwsłonecznych o wartości zero (bez korekcji, standardowych – dostępnych od ręki w salonach optycznych) użytkownik posiadający wadę wzroku będzie odczuwał dyskomfort, ponieważ gotowa soczewka nie koryguje ostrości wzroku, a dodatkowo obraz jest przyciemniony, co pogarsza jakość widzenia.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne zapewniają ochronę UV do 400 nm, a więc bezpieczne przyciemnienie oraz ostre i prawidłowe widzenie, jakie gwarantuje moc soczewki korekcyjnej.

W ofercie znaleźć można kilka rodzajów barwień soczewek korekcyjnych, dzięki czemu dostosują Państwo produkt do indywidualnych potrzeb oraz trybu życia.